Jaki jest rozmiar podłokietnika fotela?

- Jan 17, 2019-

Jeden, standardowy rozmiar krzesła - siedzi wysoko


Wysokość siedzenia odnosi się do pionowej odległości od siedzenia do ziemi. Ponieważ powierzchnia siedziska jest często pochylona do tyłu, wysokość siedziska krzesła jest zwykle wysokością siedzenia jako wysokości siedziska krzesła; jeżeli powierzchnia siedzenia jest pochylona do tyłu lub wklęsła, wysokość siedzenia jest pionową odległością od środka przedniego siedzenia do podłoża.

Odpowiednia wysokość siedziska: Utrzymuj uda w poziomie, cielę pionowo, a stopy płasko na ziemi. Jeśli wysokość siedzenia jest zbyt wysoka, obie nogi opuszczą naczynia krwionośne na udach; jeśli jest zbyt niska, spowoduje to fizyczne zmęczenie. Praktyka udowodniła, że odpowiednią wysokością siedziska jest wysokość łydki do jedynej wysokości plus wysokość pięty od 25 mm do 35 mm, a następnie odejmuje się margines aktywności od 10 mm do 20 mm. który jest:


Wysokość siedząca = wysokość łydki + grubość pięty - odpowiedni prześwit

Krajowy standard GB 3326-1997 określa: wysokość siedziska wynosi 400 mm - 440 mm, a różnica w wielkości wynosi 10 mm.


Po drugie, standardowy rozmiar krzesła - siedzi głęboko

Głębokość siedzenia odnosi się do odległości od przedniej krawędzi do tylnej krawędzi krzesła. Głębokość siedzącej głębokości ma ogromny wpływ na wygodę pozycji siedzącej. Jeśli krzesło jest głębsze niż pozioma długość uda, oparcie ludzkiego ciała będzie miało duże nachylenie, a w talii brak punktu podparcia i zawiesi się, co zwiększy aktywność mięśni w talii i spowoduje zmęczenie; w tym samym czasie, powierzchnia siedząca jest zbyt głęboka, tak że kolano jest przy kolanie. Wytwarza drętwienie i nie sprzyja również wstawaniu.


Średnia długość uda w pozycji siedzącej naszego kraju wynosi 445 mm dla mężczyzn i 425 mm dla kobiet. Następnie upewniamy się, że istnieje pewna odległość (około 60 mm) od wewnętrznej strony kolana, gdy siedzi się przed kolanem. Zasadniczo głębokość siedziska wynosi od 380 mm do 420 mm.


Po trzecie, standardowy rozmiar krzesła - szerokość siedziska

Szerokość powierzchni siedzenia krzesła ma zwykle kształt przedniej szerokości i wąski kształt w zależności od pozycji siedzącej i ruchu osoby. Szerokość przedniej krawędzi powierzchni siedzenia nazywa się przednią szerokością, a szerokość tylnej krawędzi nazywana jest tylną szerokością. Szerokość siedziska na ogół nie jest mniejsza niż 380 mm. W przypadku krzesła z podłokietnikami należy wziąć pod uwagę wsparcie ludzkiej ręki. Wewnętrzna szerokość podłokietnika jest używana jako szerokość siedziska, a odpowiedni margines jest dodawany w zależności od średniej szerokości barków ludzkiego ciała. Nie mniej niż 460 mm, ale niezbyt szerokie, powinno opierać się na wygodnej szerokości ramienia naturalnego pionowego ramienia.


Po czwarte, standardowy rozmiar krzesła - wysokość podłokietnika

Wysokość podłokietnika powinna być podobna do pionowej odległości od ludzkiego węzła kulszowego do dolnego końca łokcia, gdy jest on naturalnie opadający. Praktyka udowodniła, że pionowa odległość od górnej powierzchni podłokietnika do powierzchni siedzenia wynosi korzystnie 200-250 mm. W tym samym czasie przedni koniec poręczy powinien być nieco wyższy. Przy zmianie kąta nachylenia powierzchni siedziska i kąta oparcia, pochylenie poręczy wynosi ogólnie 10 stopni-20 stopni, a poręcz jest korzystnie w granicach 10 stopni od poziomego lewego i prawego kąta boku.


Po piąte, standardowy rozmiar krzesła - nachylenie siedziska

Gdy osoba odpoczywa, pozycja siedząca odchyla się do tyłu, aby podtrzymać kręgosłup lędźwiowy, więc większość ogólnych siedzących powierzchni jest zaprojektowana tak, aby była pochylona do tyłu. Pochylenie powierzchni siedzenia wynosi zwykle od 3 do 5 stopni, a oparcie przeciwległego siedzenia również jest pochylone do tyłu.


Po szóste, standardowy rozmiar krzesła - wysokość oparcia

Wielkość oparcia dotyczy głównie wysokości od spodu pośladków do ramion (określanie wysokości oparcia) i szerokości ramion (określających szerokość oparcia). Wysokość i szerokość oparcia krzesła, maksymalna wysokość oparcia może osiągnąć 480mm ~ 630mm, a maksymalna szerokość może osiągnąć 350mm ~ 480mm. Mam nadzieję, że moja odpowiedź może ci pomóc.